تبلیغات
شهدای وینیچه وقلعه میرزمان - شهید مسیح قاسمی

شهدای وینیچه وقلعه میرزمان
 
پایگاه بسیج شهید مفتح

 

شهید مسیح قاسمی  - (عطر برنج)

 

 

نام: مسیح *** شهرت: قاسمی *** نام پدر: علیداد*** تاریخ  تولد:‌ 1343 *** محل تولد:‌ اصفهان *** محل شهادت: سردشت *** محل دفن: وینیچه *** تاریخ شهادت: 8/4/1366

 

 

نو  نهال  من  بیا  تا  همچو  گل  بویت   كنم                   این  دم   آخر  نظر  بر  روی   نیكویت  كنم

همچو نور از دیده‌ام ای ن ور چشمان می­روی                   باش  یك دم، سجده  بر محراب ابرویت كنم

پیش  رویم یك  زمان  مخرام  ای  سرو روان                   تا   تسلی  اول  از   آن  قد   دلجویت   كنم

 

صنایع نظامی نامی آشنا در تدارك و پشتیبانی رزمی نیروهای رزمنده كشور است و تداوم دفاع مقدس، مدیون پشتكار و ابتكار و تولید نیروهای ایثارگر این صنایع عظیم است. فداكاری و ازجان گذشتگی نیروها صنایع نظامی در راه تولیدِ ادوات جنگی را نباید از یاد برد؛ به‌خصوص كه نیروهای این كارخانه به طور داوطلب علاوه بر صحنة تولید، در صحنة جنگ و رویارویی با دشمن بعثی از فدا كردن جان نیز دریغ نكردند. یكی از این شهیدان مسیح قاسمی است.

   مسیح در سال 1343 در خانواده‌ای كاملاً مذهبی در محلة وینیچه یكی از محله‌های شهر دیزیچه اصفهان چشم به جهان گشود. او از همان كودكی چهره‌ای معصوم و خندان داشت و در امر تحصیل بسیار کوشا بود تا جایی كه تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم به پایان رساند.

   او قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در جلساتی كه به‌طور مخفیانه تشكیل می‌شد، شركت می‌كرد و بعد از پیروزی انقلاب هم یكی از اعضای فعال بسیج بود.

 

 

با شروع جنگ تحمیلیِ رژیم بعثی عراق علیه انقلاب نوپای اسلامی مردم ایران، شهید مسیح قاسمی كه یكی از كارمندان صنایع دفاع اصفهان بود، بار‌ها به طور داوطلبانه پای در عرصة نبرد با دشمن بعثی گذاشت. او وقتی برای سومین بار به جبهه رفت، در اثر اصابت تركش به پایش مجروح شد و سه ماه در بیمارستان‌های رشت و اصفهان بستری بود؛ اما روح بلند او در هوای جبهه پر می‌زد. بنابراین باز هم عازم جبهه شد و بار دیگر مجروح شد و با پای گچ‌گرفته به خانه بازگشت. پس از بهبودی باز هم از طریق صنایع دفاع به مأموریت رفت. در فصل برنجکاری به مرخصی بازگشت  و این بار سالم. بوی عطر نشای برنج،زمین‌هایِ وینیچه را پر كرده بود.  نوای آواز برنجكاران و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) در فضای مزارع طنین‌انداز شده بود. مسیح هم در کنار دیگران با فرستادن صلوات بوته‌های برنج را در گل و لای زمین فرو می‌كرد تا پدر را در كشاورزی یاری کند و آخرین خاطره را از خود به‌جای بگذارد تا هرگاه بوی عطر مزارع برنج مشام‌مان را نوازش كرد، به‌یاد این شهید بزرگوار باشیم. او عصر همان روزِ برنجكاری به صنایع نظامی رفت و برای آخرین بار از طرف صنایع نظامی پای در جبهه گذاشت که در اثر اصابت تركش خمپاره در تاریخ 8/4/66 در منطقه سردشت به فیض شهادت نایل شد..

 

 

 

 

 





نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 مهر 1392 توسط خادمین شهدای وینیچه
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}