تبلیغات
شهدای وینیچه وقلعه میرزمان - شهید بیژن حیدری

شهدای وینیچه وقلعه میرزمان
 
پایگاه بسیج شهید مفتح

شهید بیژن حیدری -(طلایه دار عشق)

 

نام : بیژن *** شهرت : حیدری *** نام پدر : محمد *** تاریخ تولد : 1344 *** محل تولد : وینیچه *** تاریخ شهادت : 16/3/65 *** محل شهادت : سومار *** محل دفن : ‌گلزار شهدای وینیچه ***

 

تا  که   من  لایق   یاری   شدم           صد  دهن  آواز   قناری  شدم

عاقبت ای دوست  به شوق وصال                    رود شده سوی تو جاری شدم

تا  که  جلا  یافت  دل از  مهر تو                    مستحق     آینه‌داری    شدم

 

با آنکه پدرش از دو پا محروم و بیژن تنها مرد فعال خانه بود، چون موقع خدمت سربازی او رسیده بود، باید به خدمت اعزام می‌شد. بیژن بدون آنکه بهانه­ای بیاورد و یا حتی استشهاد محلی برای مشکل پدرش تهیه کند که او را از سربازی معاف کنند، این کار را انجام نداد و با گرفتن اجازه پدر که خودش می­خواست به جبهه برود، به خدمت سربازی اعزام شد و پس از طی دوره آموزش به منطقه سومار رفت.

 

   منطقه سومار یکی از مناطق حساس و سوق‌الجیشی در دوران دفاع مقدس بود که سرباز حیدری هم به آن منطقه اعزام شده بود. بیژن که سرباز و رزمنده‌ای ورزشکار بود و بدنی قوی و ورزیده داشت، هر روز در کوه‌ها و صخره‌های سومار به مأموریت می‌رفت و در گشتی‌های یگان خود شرکت می­نمود. او با استفاده از همان ورزیدگی بدنی که داشت، دشمن را به ستوه آورده بود. سرانجام در 16/3/65 در حین اجرای عملیات در منطقه سومار به فیض شهادت نایل آمد. پیکر پاک او را به روستای وینیچه که با توجه به تعداد سکنه‌اش از آمار بیشتری از شهدا برخوردار بود، انتقال دادند و در گلزار شهدای محله وینیچه به خاک سپردند.

 

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 مهر 1392 توسط خادمین شهدای وینیچه
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}