تبلیغات
شهدای وینیچه وقلعه میرزمان - شهید اصغر حیدری

شهدای وینیچه وقلعه میرزمان
 
پایگاه بسیج شهید مفتح

شهید اصغر حیدری - (دست نوشته‌ها)

 

نام: اصغر *** شهرت: حیدری *** نام پدر: جعفر*** تاریخ تولد: 1338 *** محل تولد: وینیچه *** تاریخ شهادت: 1/7/1361 *** محل شهادت: سومار *** نام عملیات: مسلم‌ابن‌عقیل *** محل دفن:‌گلستان شهدای وینیچه

 

از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر                   یادگاری که در این گنبد دوار بماند

 

من اصغر حیدری فرزند جعفر، از وینیچه لنجان به جبهه آمده‌ام؛ به جبهه‌ای كه در آن حماسه‌ها آفریده شده و ماجرای  كربلا را زنده نموده است. جبهه‌ای كه پوزه امپریالیسم را به خاك مالیده است. آمده‌ام تا به ندای امام لبیك بگویم. آمده‌ام تا اینكه به مكتبم تا با تفنگم و صبر و استقامتم  به صدام و اربابانش بفهمانم كه تا خون در رگ‌های من است و تا خمینی(ره) رهبر من است، از اسلام و مسلمین دفاع می‌كنم. اكنون كه در این برهه از زمان قرار گرفته‌ایم و از سربازان امام زمان(عج) می‌باشم، پس باید دین خود را نسبت به جامعه اسلامی‌مان ادا نماییم. باشد كه در این كار خداوند تبارك و تعالی به ما كمك كند.

مطالب فوق گوشه­ای از یکی از دست نوشته­های شهید اصغر حیدری است که پس از شهادت او به جا مانده است

 

شهید اصغر حیدری در یك خانواده مذهبی در سال 1338 در وینیچه، یكی از محله‌های شهر دیزیچه اصفهان دیده به جهان گشود. این شهید بزرگوار در هفت‌سالگی وارد مدرسه شد و دوران ابتدایی را در دبستان وینیچه به پایان رسانید و بعد از آن برای ادامه تحصیل به شهر مباركه رفت و توانست دیپلم خود را هم در سال 1357 با تحصیل در یکی از دبیرستان‌های مبارکه، بگیرد. او  همزمان با ادامه تحصیل، از پرورش جسم خود با ورزش نیز غافل نمی­شد. و تا آنجا در پرورش جسم پیش رفته بود كه یكی از شخصیت‌های مشهور و محبوب محله‌اش وینیچه بود.

شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران مصادف با اعزام به خدمت سربازی اصغر حیدری بود. او دوران آموزشی سربازی را در تیپ 55  هوابرد شیراز در قسمت مهندسی گذراند و با همان تخصص به منطقه جنگی آبادان اعزام شد تا در مبارزه با دشمنان متجاوز همرزم دیگر رزمندگان اسلام باشد. مأموریت او همزمان با فرمان امام خمینی(ره) که می‌بایست حصر آبادان شكسته شود، شده بود که حیدری نیز در کنار دیگر رزمندگان نیروهای مسلح ارتش و سپاه و بسیج، نقش مؤثری در پیروزی و شکسته‌شدن محاصره آبادان داشت. تیپ 55 هوابرد در كنار لشکر پیروز خراسان پس از مبارزه‌ای بی­امان، حصرآبادان را شكست و شهید اصغر حیدری در شكستن حصر آبادان به عنوان سربازی فداكار تا پای جان جنگید. بعد از آن، نوبت به عملیات سوسنگرد شد که سرباز حیدری در آن عملیات هم آنچنان از خود شجاعت نشان داد كه از سربازی به درجه گروهبانی رسید. او در عملیات فتح‌المبین هم دلاورانه جنگید و افتخارآفرینی كرد. او از جبهه‌ای به جبهه دیگر می‌رفت، بدون آنكه ضعفی از خود نشان دهد. بعد از عملیات بی‌نظیر فتح‌المبین، در عملیات گسترده دیگری که منجر به آزادی خرمشهر شد، یعنی عملیات بیت‌المقدس نیز شركت كرد. لشکریان اسلام با آزادسازی خرمشهر، دل تمام ایرانیان و مسلمانان را شاد كردند و شهید اصغر حیدری در این پیروزی، سربازی سرافراز بود كه همانند دیگر رزمندگان تلاش زیادی از خود نشان داد. 

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 مهر 1392 توسط خادمین شهدای وینیچه
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}